PE0603FRM470R033L
YAGEO
YAGEO PE0603FRM470R033L
image shown is a representation only
PE0603FRM470R033L
Description: PE0603 0,033R 1% 0,4W TK75 Supplier: YAGEO Matchcode: RC06030,033R1% Rutronik No.: WPR5279 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.033 Ω
Temp.coeff.
75 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.4 W
Technology
METALFOIL
Automotive
AEC-Q(200)
Package
0603
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
170 °C