PA2512FKF7T0R005E
YAGEO
YAGEO PA2512FKF7T0R005E
image shown is a representation only
PA2512FKF7T0R005E
Description: PA2512 0,005R 1% 3W TK100 HIGHPOWER Supplier: YAGEO Matchcode: RC25120,005R1% Rutronik No.: WPR5285 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 2512 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.005 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
3 W
Automotive
AEC-Q(200)
Package
2512
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
170 °C