MF0207FTE52-39K
YAGEO
YAGEO MF0207FTE52-39K
image shown is a representation only
MF0207FTE52-39K
Description: MF0207 39K 1% 0,6W TK50 Supplier: YAGEO Matchcode: MF020739K1% Rutronik No.: WMF3491 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
39K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.6 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Length
6.3 mm
Diameter
2.4 mm