CFR-25JT-52-10M
YAGEO
YAGEO CFR-25JT-52-10M
image shown is a representation only
CFR-25JT-52-10M
Description: CFR-25 10M 5% 0,25W Supplier: YAGEO Matchcode: CF020710M5% Rutronik No.: WKS5921 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10M Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.25 W
Max.oper.volt.
250 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
6.3 mm
Diameter
2.4 mm