CC1210KKX7R9BB105
YAGEO
YAGEO CC1210KKX7R9BB105
image shown is a representation only
CC1210KKX7R9BB105
Description: KC 1,0µF 1210 10% 50V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC1,0U1210X7R050K NORM Rutronik No.: KKK20740 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
1µ F
Case size
1210
Dielectric
X7R
V(N)
50 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1210
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS3225X7R105K500NRJ
CS3225X7R105K500NRJ
Passive Components
  • KC 1,0µF 1210 10% 50V X7R
  • package: 1210
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL32B105KCJNNNE
CL32B105KCJNNNE
Passive Components
  • KC 1,0µF 1210 10% 100V X7R