CC0805KRX7RYBB272
YAGEO
YAGEO CC0805KRX7RYBB272
image shown is a representation only
CC0805KRX7RYBB272
Description: KC 2,7nF 0805 10% 250V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC2,7N0805X7R250K NORM Rutronik No.: KKK28279 Unit Pack: 4000 MOQ: 24000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
2,7n F
V(N)
250 V
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.85 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Country
Taiwan
Supplier Lead time
20 weeks
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET C0805C272K1RAC7800
C0805C272K1RAC7800
Passive Components
  • KC 2,7nF 0805 10% 100V X7R