CC0805JRNPOYBN270
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPOYBN270
image shown is a representation only
CC0805JRNPOYBN270
Description: KC 27pF 0805 5% 250V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC27P0805NP0250J NORM Rutronik No.: KKK28650 Unit Pack: 4000 MOQ: 36000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
C(N)
27p F
V(N)
250 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Supplier Lead time
21 weeks
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET C0805C270J5GAC7800
C0805C270J5GAC7800
Passive Components
  • KC 27PF 0805 5% 50 NP0