CC0805JKNPO8BN332
YAGEO
YAGEO CC0805JKNPO8BN332
image shown is a representation only
CC0805JKNPO8BN332
Description: KC 3,3nF 0805 5% 25V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC3,3N0805NP0025J NORM Rutronik No.: KKK28689 Unit Pack: 3000 MOQ: 9000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
3,3n F
V(N)
25 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Taiwan
Supplier Lead time
24 weeks
Prices
Alternatives
MURATA
MURATA GRM2165C1H332JA01D
GRM2165C1H332JA01D
Passive Components
  • KC 3,3nF 0805 5% 50V NP0
  • package: 0805
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET C0805C332K5RAC7800
C0805C332K5RAC7800
Passive Components
  • KC 3,3nF 0805 10% 50V X7R