CC0603KRX7R6BB224
YAGEO
YAGEO CC0603KRX7R6BB224
image shown is a representation only
CC0603KRX7R6BB224
Description: KC 220nF 0603 10% 10V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC220N0603X7R010K NORM Rutronik No.: KKK23370 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
220n F
V(N)
10 V
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
24 weeks
Prices
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS1608X7R224K250NRB
CS1608X7R224K250NRB
Passive Components
  • KC 220nF 0603 10% 25V X7R
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
SAMWHA
SAMWHA CS1608X7R224K500NRB
CS1608X7R224K500NRB
Passive Components
  • KC 220nF 0603 10% 50V X7R