AF0603FR-07200KL
YAGEO
YAGEO AF0603FR-07200KL
image shown is a representation only
AF0603FR-07200KL
Description: AS0603 200K 1% 0,1W ANTISULFUR Supplier: YAGEO Matchcode: RC0603200K1% Rutronik No.: WSR1786 Unit Pack: 5000 MOQ: 25000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
200K Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.1 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
75 V
Spec.features
ANTISULFUR
Min.oper.temp.
-55 °C