AC1206FR-0720KL
YAGEO
YAGEO AC1206FR-0720KL
image shown is a representation only
AC1206FR-0720KL
Description: AC1206 20K 1% 0,25W AUTOMO Supplier: YAGEO Matchcode: RC120620K1% Rutronik No.: WRC52582 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
20K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C