AC0805FR-07200KL
YAGEO
YAGEO AC0805FR-07200KL
image shown is a representation only
AC0805FR-07200KL
Description: AC0805 200K 1% 0,125W AUTOMO Supplier: YAGEO Matchcode: RC0805200K1% Rutronik No.: WRC52250 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives
Resistor value
200K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C