AC0805FR-0713K3L
YAGEO
YAGEO AC0805FR-0713K3L
image shown is a representation only
AC0805FR-0713K3L
Description: AC0805 13,3K 1% 0,125W AUTOMO Supplier: YAGEO Matchcode: RC080513,3K1% Rutronik No.: WRC58940 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Resistor value
13,3K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Spec.features
AUTOGRADE
Technology
THICKFILM
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
24 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
ASJ
ASJ CR21-1332-FL
CR21-1332-FL
Passive Components
  • RC0805 13,3K 1% 0,125W TK100