AC0603FR-074K75L
YAGEO
YAGEO AC0603FR-074K75L
image shown is a representation only
AC0603FR-074K75L
Description: AC0603 4,75K 1% 0,1W AUTOMO Supplier: YAGEO Matchcode: RC06034,75K1% Rutronik No.: WRC61219 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
4,75K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C