AC0603FR-072K8L
YAGEO
YAGEO AC0603FR-072K8L
image shown is a representation only
AC0603FR-072K8L
Description: AC0603 2,8K 1% 0,1W AUTOMO Supplier: YAGEO Matchcode: RC06032,8K1% Rutronik No.: WRC60274 Unit Pack: 5000 MOQ: 25000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Resistor value
2,8K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C