ZMY6V2-GS18
VISHAY
VISHAY ZMY6V2-GS18
image shown is a representation only
ZMY6V2-GS18
Description: Z-DIODE 1,0W 6,2V 5% MELF Supplier: VISHAY Matchcode: ZMY6,2 Rutronik No.: DZ7539 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: MELF Packaging: REEL
U(Z)
6.2 V
P(tot)
1 W
Tolerance
5 %
I(Z)
100 mA
Automotive
AEC-Q(101)
Country
Japan
Supplier Lead time
27 weeks
Request or order:
Please login
On request
On request
VISHAY
VISHAY TZMC6V2-GS08
TZMC6V2-GS08
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 6,2V 5% MINIMELF
Topseller
PANJIT
PANJIT MMSZ5234B_R1_00301
MMSZ5234B_R1_00301
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W SOD - 123
  • package: SOD-123
  • Packaging: REEL
Topseller
VISHAY BZX884B6V2L-G3-08
BZX884B6V2L-G3-08
  • Z-DIODE 0,3W 6,2V 2%...
  • package: DFN1006-2A
PANJIT
PANJIT BZT52-B6V2S_R1_00301
BZT52-B6V2S_R1_00301
  • Z-DIODE 0,2W SOD - 323