WSL2512R0200FEA
VISHAY
VISHAY WSL2512R0200FEA
image shown is a representation only
WSL2512R0200FEA
Description: LO2512 0,02R 1% 1W TK75 Supplier: VISHAY Matchcode: RC25120,02R1% Rutronik No.: WPR5873 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 2512 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.02 Ω
Temp.coeff.
75 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Automotive
SEE DATAS.
Package
2512
Min.oper.temp.
-65 °C
Max.oper.temp.
170 °C