WSL2010R0500FEA18
VISHAY
WSL2010R0500FEA18
Description: LO2010 0,05R 1% 1W TK75 HIGHPOWER Supplier: VISHAY Matchcode: RC20100,05R1% Rutronik No.: WRC48401 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 2010 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.05 Ω
Temp.coeff.
75 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Automotive
SEE DATAS.
Package
2010
Min.oper.temp.
-65 °C
Max.oper.temp.
170 °C