V60D100CHM3/I
VISHAY
VISHAY V60D100CHM3/I
image shown is a representation only
V60D100CHM3/I
Description: S-Diode 100V 60A 0,66V SMPD Supplier: VISHAY Matchcode: V60D100CHM3/I Rutronik No.: DSKY4640 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: SMPD Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
100 V
Configuration
CommonCath
I(F)per diode
30 A
V(F)
0.75 V
Mounting
SMT
Technology
Trench MOS
T(j) max
150 °C
I(FSM)
320 A