V10P10-M3/86A
VISHAY
VISHAY V10P10-M3/86A
image shown is a representation only
V10P10-M3/86A
Description: SCHOTTKY-DIODE 10A 100V SMPC Supplier: VISHAY Matchcode: V10P10 Rutronik No.: DSKYS5252 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 package: SMPC Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
100 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
10 A
V(F)
0.574 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
150 °C
I(FSM)
180 A