UMA02040G1003CA000
VISHAY
UMA02040G1003CA000
Description: MM0204 100K 0,25% 0,25W TK5 Supplier: VISHAY Matchcode: MM0204100K0,25% Rutronik No.: WME10563 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0204 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resitor value
100K Ω
Package
0204
Res.tolerance
0.25 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
5 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C