TZMC15-GS08
VISHAY
VISHAY TZMC15-GS08
image shown is a representation only
TZMC15-GS08
Description: Z-DIODE 0,5W 15V 5% MINIMELF Supplier: VISHAY Matchcode: TZMC15 Rutronik No.: DZ7873 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: MINIMELF Packaging: REEL
U(Z)
15 V
P(tot)
0.5 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA