TZMC10-GS08
VISHAY
VISHAY TZMC10-GS08
image shown is a representation only
TZMC10-GS08
Description: Z-DIODE 0,5W 10V 5% MINIMELF Supplier: VISHAY Matchcode: TZMC10 Rutronik No.: DZ7843 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: MINIMELF Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
10 V
P(tot)
0.5 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA