TZMB5V1-GS08
VISHAY
VISHAY TZMB5V1-GS08
image shown is a representation only
TZMB5V1-GS08
Description: Z-DIODE 0,5W 5,1V 2% MINIMELF Supplier: VISHAY Matchcode: TZMB5V1 Rutronik No.: DZ7405 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: MiniMELF Packaging: REEL
U(Z)
5.1 V
P(tot)
0.5 W
Tolerance
2 %
I(Z)
5 mA
Country
China
VISHAY
VISHAY TZMC5V1-GS18
TZMC5V1-GS18
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 5,1V 5% MINIMELF
Topseller
VISHAY TZMC5V1-GS08
TZMC5V1-GS08
Semiconductors
PANJIT
PANJIT BZT52-B5V1_R1_00001
BZT52-B5V1_R1_00001
  • Z-DIODE 0,41W 5,1V 2% SOD123
  • package: SOD123
PANJIT
PANJIT MMSZ5231A_R1_00001
MMSZ5231A_R1_00001
  • Z-DIODE 0,5W SOD - 123
  • package: SOD-123
PANJIT BZT52-B5V1S_R1_00001
BZT52-B5V1S_R1_00001
  • Z-DIODE 0,2W SOD - 323
  • package: SOD-323
PANJIT BZX84B5V1_R1_00001
BZX84B5V1_R1_00001
  • Z-DIODE 0,41W SOT - 23
  • package: SOT-23
PANJIT MMSZ5231B_R1_00001
MMSZ5231B_R1_00001
  • Z-DIODE 0,5W 5,1V 5% SOD123
VISHAY ZMY5V1-GS18
ZMY5V1-GS18
  • Z-DIODE 1,0W 5,1V 5% MELF
  • package: MELF
PANJIT MMSZ5231B_R1_00301
MMSZ5231B_R1_00301
  • Z-DIODE 0,5W SOD - 123
VISHAY BZD27C5V1P-E3-08
BZD27C5V1P-E3-08
  • Z-DIODE 0,8W 5,1V 5% SMF