TR3C107K010C0100
VISHAY
VISHAY TR3C107K010C0100
image shown is a representation only
TR3C107K010C0100
Description: TC 100uF 10V 10% Case C 100mOhm Supplier: VISHAY Matchcode: TC100U10VCLOWR Rutronik No.: KTA7809 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100µ F
U(N)
10 V
Case code
C
ESR
0.1 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
10 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.08
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
TA2O5
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.5 mm