SS10PH10-M3/86A
VISHAY
VISHAY SS10PH10-M3/86A
image shown is a representation only
SS10PH10-M3/86A
Description: SCHOTTKY-DIODE 10A 100V SMPC Supplier: VISHAY Matchcode: SS10PH10 Rutronik No.: DSKYS5847 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 package: SMPC Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
100 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
10 A
V(F)
0.661 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
175 °C
I(FSM)
200 A