SOMC16012K20GEA
VISHAY
SOMC16012K20GEA
Find Alternatives
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2,2K Ω
Package
4430
Res.tolerance
2 %
No.resistors
15
Power rating
1.2 W
Termination
DIL
Max.oper.volt.
50 V
No.pins
16
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
150 °C
Temp.coeff.
100 ppm