SMM02040D1871BB300
VISHAY
SMM02040D1871BB300
Description: MM0204 1,87K 0,1% 0,4W TK25 R Supplier: VISHAY Matchcode: MM02041,87K0,1% Rutronik No.: WME10462 Unit Pack: 3000 MOQ: 42000 package: 0204 Packaging: REEL
Resitor value
1,87K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.4 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C