SMM02040C1002FB300
VISHAY
SMM02040C1002FB300
Description: MM0204 10K 1% 0,4W TK50 Supplier: VISHAY Matchcode: MM020410K1% Rutronik No.: WME9554 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resitor value
10K Ω
Package
0204
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.4 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C