SMBJ160A-E3/52
VISHAY
VISHAY SMBJ160A-E3/52
image shown is a representation only
SMBJ160A-E3/52
Description: TVS-DIODE UNI 0,6KW 180V SMB Supplier: VISHAY Matchcode: SMBJ160A Rutronik No.: DTRL7463 Unit Pack: 750 MOQ: 750 package: SMB Packaging: REEL
PowerDissipati
0.6 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
180 V
Clamping voltag
259 V
Stand-off V Vwm
160 V
Tolerance
5 %
Supplier Lead time
11 weeks
Prices
Semiconductors
  • TVS-DIO. UNI 0,6KW 19V 3.5%...
Semiconductors
  • TVS-DIODE BI 0,6KW 550V SMB