SM6T33A-E3/5B
VISHAY
VISHAY SM6T33A-E3/5B
image shown is a representation only
SM6T33A-E3/5B
Description: TVS-DIODE UNI 0,6KW 33V SMB Supplier: VISHAY Matchcode: SM6T33A-E3/5B Rutronik No.: DTRL13518 Unit Pack: 3200 MOQ: 3200 package: SMB Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SMB
PowerDissipati
0.6 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
33 V
Automotive
AEC-Q(101)
Clamping voltag
45.7 V
Stand-off V Vwm
28.2 V
Serie
SM6T
Tolerance
5 %
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
11 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
VISHAY
VISHAY SMBJ16D-M3/H
SMBJ16D-M3/H
Semiconductors
  • TVS-DIO. UNI 0,6KW 19V 3.5%...
  • package: SMB
  • Packaging: REEL
Topseller
YAGEO
YAGEO P6SMB550CA/TR13
P6SMB550CA/TR13
Semiconductors
  • TVS-DIODE BI 0,6KW 550V SMB