MPR24000E2499BC100
VISHAY
MPR24000E2499BC100
Description: MPR24 24,9R 0,1% 0,25W TK25 Supplier: VISHAY Matchcode: MF020724,9R0,1% Rutronik No.: WLR1767 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
24.9 Ω
Package
0207
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
250 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
6.3 mm
Diameter
2.5 mm