MMB02070C2741FB700
VISHAY
MMB02070C2741FB700
Description: MM02072,74K 1% 1W TK50 Supplier: VISHAY Matchcode: MM02072,74K1% Rutronik No.: WME7865 Unit Pack: 7000 MOQ: 7000 package: 0207 Packaging: REEL
Resitor value
2,74K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
300 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C