MMA02040E1009DB300
VISHAY
MMA02040E1009DB300
Description: MM0204 10R 0,5% 0,25W TK15 Supplier: VISHAY Matchcode: MM020410R0,5% Rutronik No.: WME9750 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Resitor value
10 Ω
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
15 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C