MBB0207CC2213FC100
VISHAY
MBB0207CC2213FC100
Description: MBB0207 221K 1% 0,6W TK50 Supplier: VISHAY Matchcode: MF0207221K1% Rutronik No.: WLR2906 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
221K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.6 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Automotive
NO
Length
6.5 mm
Diameter
2.5 mm