MAL214836471E3
VISHAY
VISHAY MAL214836471E3
image shown is a representation only
MAL214836471E3
Description: 148 470uF 25V 20% 10x12/5,0 Supplier: VISHAY Matchcode: HFR470U25V5,0 Rutronik No.: KEL10032 Unit Pack: 800 MOQ: 2400 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
25 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
410 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12 mm