IMSC1008AZER4R7M
VISHAY
VISHAY IMSC1008AZER4R7M
image shown is a representation only
IMSC1008AZER4R7M
Description: IMSC1008A 4,7uH 1,75A 20% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND23035 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Current rated
1750 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1800 mA
R(DC)typ.
0.16 Ohm
R(DC)max.
0.18 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Enclosure type
SHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C