IHLP8787MZER100M5A
VISHAY
VISHAY IHLP8787MZER100M5A
image shown is a representation only
IHLP8787MZER100M5A
Description: IHLP8787 10uH 30A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND16038 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: REEL
Inductance
10 µH
Current rated
28000 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
28000 mA
R(DC)typ.
0.00404 Ohm
R(DC)max.
0.00414 Ohm
Length
22.86 mm
Width
22 mm
Height
13 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
155 °C