IHLP6767GZER6R8M11
VISHAY
IHLP6767GZER6R8M11
Description: IHLP6767GZ 6,8uH 22,5A 20% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC6,8U20% Rutronik No.: IND18118 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
6.8 µH
Mounting
SMD
Current rated
22500 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
18500 mA
R(DC)max.
0.00615 Ohm
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
17.15 mm
Width
17.15 mm
Height
7 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
10 MHz