IHLP6767GZER101M11
VISHAY
VISHAY IHLP6767GZER101M11
image shown is a representation only
IHLP6767GZER101M11
Description: IHLP6767GZ 100uH 4A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC100U20% Rutronik No.: IND18763 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
100 µH
Mounting
SMD
Current rated
4000 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
5000 mA
R(DC)max.
0.11 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
17.15 mm
Width
17.15 mm
Height
7 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
2.1 MHz