IHLP5050FDER4R7M01
VISHAY
VISHAY IHLP5050FDER4R7M01
image shown is a representation only
IHLP5050FDER4R7M01
Description: IHLP5050FD 4,7uH 13,5A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND13410 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: REEL
Datasheet
Inductance
4.7 µH
Current rated
13500 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
0.008 Ohm
Length
12.9 mm
Width
13.2 mm
Height
6.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C