IHLP4040DZER100MA1
VISHAY
VISHAY IHLP4040DZER100MA1
image shown is a representation only
IHLP4040DZER100MA1
Description: IHLP4040DZ 10uH 12A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND12286 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
10 µH
Current rated
6800 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
12000 mA
R(DC)typ.
0.0332 Ohm
R(DC)max.
0.0365 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
10.3 mm
Width
10.92 mm
Height
4 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C