IHLP2525CZER4R7M01
VISHAY
VISHAY IHLP2525CZER4R7M01
image shown is a representation only
IHLP2525CZER4R7M01
Description: IHLP2525CZ 4,7uH 10A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND7627 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
4.7 µH
Current rated
5500 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
10000 mA
R(DC)typ.
0.037 Ohm
R(DC)max.
0.040 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
6.86 mm
Width
6.47 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
5 MHz