IHLP2020CZER4R7M11
VISHAY
VISHAY IHLP2020CZER4R7M11
image shown is a representation only
IHLP2020CZER4R7M11
Description: IHLP2020CZ 4,7uH 4,5A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND13381 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
4,7 µH
Current rated
4500 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
5200 mA
R(DC)typ.
0,054 Ohm
R(DC)max.
0,06 Ohm
Test frequency
0,1 MHz
Length
5,49 mm
Width
5,18 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
22 MHz