IHLM2525CZERR68M01
VISHAY
IHLM2525CZERR68M01
Description: IHLM2525CZ 0,68uH 15,5A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC0,68U20% Rutronik No.: IND18793 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.68 µH
Mounting
SMD
Current rated
15500 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
25000 mA
R(DC)typ.
0.005 Ohm
R(DC)max.
0.0055 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
IRONPOWDER
Enclosure type
SHIELDED
Length
6.86 mm
Width
6.47 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
5 MHz