IHHP1008AZER1R0M01
VISHAY
IHHP1008AZER1R0M01
Description: IHHP1008AZ 1,0uH 3,4A 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC1,0U20% Rutronik No.: IND19225 Unit Pack: 3000 MOQ: 12000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Current rated
3400 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
3700 mA
R(DC)typ.
0.045 Ohm
R(DC)max.
0.055 Ohm
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C