IFSC2020DZER4R7N01
VISHAY
VISHAY IFSC2020DZER4R7N01
image shown is a representation only
IFSC2020DZER4R7N01
Description: IFSC2020DZ 4,7uH 3,3A 30% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC4,7U30% Rutronik No.: IND23043 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Datasheet
Inductance
4.7 µH
Current rated
3300 mA
Tolerance
30 %
Current sat.
3900 mA
R(DC)typ.
0.03 Ohm
R(DC)max.
0.039 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
5 mm
Width
5 mm
Height
4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C