IFSC2020DZER1R0N01
VISHAY
IFSC2020DZER1R0N01
Description: IFSC2020DZ 1,0uH 5,1A 20% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC1,0U20% Rutronik No.: IND22964 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Inductance
1 µH
Current rated
5100 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
8200 mA
R(DC)typ.
0.012 Ohm
R(DC)max.
0.016 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Length
5 mm
Width
5 mm
Height
4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C