IFSC1616AHER1R0N01
VISHAY
VISHAY IFSC1616AHER1R0N01
image shown is a representation only
IFSC1616AHER1R0N01
Description: IFSC1616AH 1,0uH 3,7A 30% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC1,0U30% Rutronik No.: IND23046 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Current rated
3700 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
4800 mA
R(DC)typ.
0.027 Ohm
R(DC)max.
0.032 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
4 mm
Width
4 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C