IFSC1515AHER3R3M01
VISHAY
IFSC1515AHER3R3M01
Description: IFSC-1515 3,3uH 2750mA 20% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC3,3U20% Rutronik No.: IND17507 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
3.3 µH
Mounting
SMD
Current rated
2750 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2450 mA
R(DC)typ.
0.045 Ohm
R(DC)max.
0.056 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
4 mm
Width
4 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C